Tenisová a kondiční škola Lovecký z.s.

Trénínky provádí: Mgr. Ondřej Lovecký (dip. Tenisový, kondiční Trenér I. Třídy).  Tenisové centrum: Rajhrad, Žabčice (Brno-venkov).

Tenisovou školu navštěvují děti a rekreační dospělí hráči především z oblastí: Rajhradu, Rajhradic, Holasic, Vojkovic, Židlochovic, Blučiny, Žabčic, Nosislavi, Pohořelic, Vranovic, Velkých Němčic.                                                                                      Připravují se zde závodní, tak i rekreační hráči.

Výuka je zaměřená na rozvoj tenisových zručností všech věkových i výkonnostních kategorií. Tréninkové jednotky jsou vedeny dle potřeby individuálně nebo ve skupině. Tréninková jednotka předpokládá maximální počet 4 studentů.  U dětí klademe důraz na rozvoj všestranných kondičních i koordinačních schopností s akcentem na senzitivnost rozvoje jednotlivých pohybových schopností a se zaměřením na tenis.                                                                     Při výuce klademe také veliký důraz na sportovní mentalitu – fair play, sportovní etika, hráčská soutěživost a motivační aspekty.

U dospělých se zaměřujeme na rozvoj všech herních aspektů. Neustále zdokonalujeme herní činnosti jednotlivce, které postupně akcentujeme v herních kombinacích, herních systémech, situační hrách, přípravných hrách a vlastní hře.  Všechny tréninkové jednotky jsou vyvážené tak, aby podporovaly výkonnostní rozvoj a současně kladly důraz na zdravotní, psychické aspekty. Tím zabezpečujeme plnění dlouhodobých cílů a odbouráváme vznik možných negativních důsledků jako jsou ( lateralita, přepětí nebo přetrénování, demotivace).